Bepiločių orlaivių galimybės ir ateities perspektyvos Lietuvoje
Bepiločių orlaivių galimybės ir ateities perspektyvos Lietuvoje
bus aptartos gegužės 27 -28 d. konferencijoje
Lietuvoje jau nuo 2012 metų pradėti naudoti bepiločiai orlaiviai, kurie karinėse oro tarnybose tapo nepamainomais pagalbininkais. Metai iš metų šie orlaiviai vis labiau imti taikyti versle, žemės ūkyje, viešajame sektoriuje ar net kūrybinėse industrijose. Bepiločiai įrenginiai leidžia bet kokiomis oro sąlygomis stebėti ir fiksuoti duomenis apie norimą objektą, jie gali būti pasitelkiami ne tik stebint liepsnų plitimą miškuose, transporto kamščių mieste susidarymą, tačiau ir gelbstint gyvybes.
Šiuo metu bepiločių orlaivių verslas sparčiai plečiasi visame pasaulyje, jo ekonominis ir inovacinis potencialas – labai didelis, todėl pirmą kartą Lietuvoje šių metų gegužės 27 – 28 d. vyks tarptautinė konferencija ir paroda „Bepiločiai orlaiviai Lietuvoje: galimybės ir ateities perspektyvos“. Ši konferencija ir unikali bepiločių orlaivių paroda organizuojama, siekiant skatinti bepiločių orlaivių srities smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą, inovacijų ir naujų technologijų kūrimą Lietuvoje, o taip pat glaudesnę verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus partnerystę bei pažangios visuomenės kūrimąsi.
Lietuva aktyviai įsitraukdama į orlaivių panaudojimą įvairiose srityse ir bendradarbiaudama su užsienio įmonėmis, Lietuvos verslininkams atveria naujas galimybes investuoti ar pradėti savo verslą šioje srityje, nes mūsų šalyje bepiločių orlaivių taikymo sritis dar visiškai nauja ir ieškanti savo terpės.
Specialistai teigia, kad bepiločių orlaivių praktika taikoma Lietuvoje leis palengvinti daug dalykų įvairiose srityse ir atneš naudą tiek karinėse, policijos operacijose, ūkinių objektų priežiūrai, kas lems mažesnį resursų panaudojimą ir finansinę naudą.
Konferencijos metu bus aptariamos įvairios bepiločių orlaivių pritaikymo galimybės versle, žemės ūkyje, viešajame sektoriuje ar net kūrybinėse industrijose. Renginys skirtas pasidalinti naujausiais pasiekimais bepiločių orlaivių srityje, parodyti, kokias technologijas gali sukurti Lietuvos mokslas ir verslas. Konferencijos metu bus išsamiai pristatomos su bepiločių orlaivių sritimi susijusios ir šiuo metu itin aktualios teisinio reglamentavimo problemos.
Taip pat bus pateikiamos naudingos ekspertų įžvalgos apie bepiločių orlaivių panaudojimo teisinį
reglamentavimą ir diskutuojama šiais klausimais, pristatoma užsienio geroji patirtis, kaip bepiločiai orlaiviai gali būti sumaniai panaudojami komerciniams tikslams, o tuo pačiu pristatomos bepiločių orlaivių ateities pritaikymo galimybės ir panaudojimo būdai Lietuvoje. Tikimasi, kad ši konferencija ir paroda paskatins smulkų ir vidutinį verslą aktyviau domėtis šia sritimi ir įžvelgti naujų technologijų privalumus.
Ši konferencija skirta tiek asmenims norintiems pradėti verslą, tiek ieškantiems naujų galimybių ir inovatyvių sprendimų versle ar net viešajame sektoriuje, o tuo pačiu visiems, besidomintiems technologijų naujovėmis.
Daugiau apie konferenciją skaitykite (čia)
Justina Saveikaitė