Dronistai ruošiasi World Air Games 2023!

Arminas Volskis rašo: Arminas

Mes atstovausim Lietuvą Pasaulio Žaidynių dronų lenktynėse!

Nors ir tyliai, bet ruošiamės nuo ankstyvo pavasario ir dabar jau su pasididžiavimu galime pranešti - liepos 6 kartu su Mantas Žitkus išvykstame į JAV, Pasaulio žaidynes (The World Games - TWG2022).

Birminghame, Alabamos valstijoje vykstančios Pasaulio Žaidynės yra sporto varžybos, kurios skirtos sporto šakoms ar jų rungtims, nepatekusioms į Olimpinę programą, tačiau organizuojamos su Olimpinio komiteto pagalba.

Žaidynės vyksta kas ketverius metus, metai po Vasaros Olimpinių žaidynių - taigi iš esmės turėjome jose dalyvauti pernai, tačiau nusikėlus Tokijo Olimpinėms Žaidynėms, kalendoriuje pasistūmėjo ir šios.

30-tyje sporto šakų varžysis apie 3600 atletų iš 100 šalių, o dronų lenktynės į šias žaidynes įtrauktos dar tik pirmą kartą. Kaip ten atsidūrėm? 2019 metais dalyvaudami FAI dronų lenktynių Pasaulio Taurėje užsitikrinome pakankamai aukštą reitingą, o po to, kaip žinia, pasaulis šiek tiek sustojo.

Du metus dalyvavome tik vietinėse varžybose savo malonumui, kuriose didelio pasiruošimo nereikia. Šiuo atveju - viskas kitaip. Reikėjo atsinaujinti iš esmės visą įrangą, ir priversti ją veikti tinkamai. Pirštai po žiemos taip pat buvo gan mediniai - tad kiek orai leido, tiek ir treniravomės.

Na o dabar, lekiam savaitgaliui pas brolius latvius paskutinei treniruočių stovyklai prieš kelionę!

Ačiū už pagalbą ruošiantis sakome:

Lietuvos aviamodelių sporto federacija

Raseinių rajono savivaldybė

Urta drift

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas