Ar Dariaus ir Girėno skrydis svarbus?

„Aviacijos mieste“ susibūrę aviatoriai tyrė, ar S. Dariaus ir S. Girėno žygdarbis tebėra svarbus

Aviatoriai, susibūrę į „Aviacijos miestą“ po sklandytuvų sparnais, balandžio 12-14 dienomis aviacijos virusą platino prekybos centre „Panorama“ ir tyrė lankytojų nuomonę „Ar S. Dariaus ir S. Girėno skrydis per Atlantą vis dar tebėra svarbus šiandien, po 80 metų”.

Apklausta per 600 žmonių. Net 93 proc. lietuvių pasakė „taip“, keletas žmonių neturėjo savo nuomonės, o 6 proc. buvo skeptiški ir abejojo, ar lakūnų žygdarbis yra svarbus.
„Aš manau, kad lakūnų skrydį labiausiai gerbia mylintys aviaciją žmonės. Kitiems tas skrydis yra nesvarbus dabar“, – su jaudulio gaidele garsiai mąstė dešimtmetis jaunasis sklandytojas Antanas Žilinskas, kurio tėtis – keleivinio lainerio lakūnas.

Lakūnų idealai – gyvi
„Aviacijos miestas“ gyvai dalijosi informacija, kuo gyvena mažoji aviacija šiandien. Ir didelis, ir mažas „Panoramos“ lankytojas galėjo perprasti aviacijos abėcėlę su lakūnų, instruktorių pagalba. Buvo pristatytos įvairios aviacijos sporto ir laisvalaikio šakos – sklandymas, vaikų sklandymas, parasparniai, skraidyklės, parašiutai, lėktuvai, akrobatinis skraidymas, oro balionai, vienintelis Baltijos šalyse aviacinis žurnalas „Aviacijos pasaulis“, pilotų mokyklos, bepilotis aparatas. Arčiausiai Vilniaus įsikūrę Paluknio ir Kyviškių aerodromai, Valkininkų parasparnių Meka persikėlė į miesto erdvę ir smalsiems žmonėms tarsi pasakojo, kaip reikėtų švęsti S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-metį ir tęsti garsių lakūnų idealų įgyvendinimą.
„Stebėjosi žmonės, išgirdę, jog Lietuva – vienintelė šalis pasaulyje, kur vaikai nuo 9 metų mokomi sklandyti su tikru orlaiviu – lietuviškos konstrukcijos sklandytuvu. Tikiuosi, jog vasaros stovyklose aerodromuose šiemet padaugės vaikų,“ – sakė vaikų sklandymo mokyklos „Born2fly“ vadovas Vytautas Vanagas.

Smalsuoliai „matavosi“ orlaivių kabinas
„Aviacijos mieste“ buvo pademonstruoti tikri orlaiviai – 15 m sparnų ilgio sklandytuvas Jantar Standard, vaikiškas sklandytuvas LAK-16, parasparnis, skraidyklė, parašiutas, oro baliono krepšys su degikliais, bepilotis aparatas. Lankytojai galėjo „pasimatuoti“ sklandytuvo kabinas, parasparnio įrangą, įlipti į oro baliono krepšį, paskaityti aviacinės spaudos. Dideliuose ekranuose buvo nuolat demonstruojami aviaciniai filmai, aviacijos sporto siužetai.
„Dar niekada lietuviai neturėjo tokių puikių sąlygų skraidyti. 30 aerodromų gražiausiose Lietuvos vietose yra atviri kiekvienam žmogui. Pakelti į dangų kuo daugiau žmonių, kad jie galėtų įsitikinti, kokia graži mūsų šalis, paraginti mokytis patiems skraidyti – štai koks tikslas aviatorius atvedė į miesto erdves,“ – sakė vienintelio Baltijos šalyse aviacinio žurnalo vyr. redaktorė Vilma Jankienė.
Pirmą kartą susibūrusi į „Aviacijos miestą“ sparnuota bendruomenė žada tęsti projektą ir keliauti į kitas miestų erdves.

Ieva, "Aviacijos pasaulis"

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas